Whippety w Polsce - STRONA GŁÓWNA

Whippety w Polsce

Witam na strone poswięconej chartom angielskim whippetom, a konkretnie ich historii w Polsce.

Można tu znaleźć rodowody psów urodzonych w Polsce, a także przywiezionych do Polski z zagranicy. Na bieżąco uzupełniane są wyniki wystaw, coursingów, wyścigów oraz innych dziedzin, w których whippety mają możliwość się wykazać.

Stawki zgłoszonych na wystawy psów wraz z wynikami z sezonu 2017 można znaleźć TUTAJ.

W dziale SPORT dostępne są stawki zgłoszonych psów i wyniki zawodów z ostatnich kilku lat. Jak na razie zamieściłam wyniki coursingów i wyścigów torowych.

Osoby zainteresowane szczeniętami zapraszam do działu MIOTY, gdzie znajduje się lista miotów whippetów urodzonych w 2017 roku w Polsce.

Istnieje też dział poświęcony MIOTOM PLANOWANYM, gdzie zamieszczam uzyskane od hodowców informacje o jeszcze nie narodzonych miotach.

Dział miotów to także chronologiczne zestawienie miotów urodzonych w latach wcześniejszych.
Na razie spis ten obejmuje lata 2002-2016, ale stopniowo będzie poszerzany.

Ważną częścią tej strony są także różnorodne archiwalne informacje, bo znana nam historia whippeta w Polsce zaczęła się już w latach 60. XX wieku. Nieustająco poszukuję zarówno archiwalnych informacji, jak i zdjęć whippetów, gdyż sama zaczęłam przygodę z rasą dopiero w połowie lat 90. więc dużej ilości hodowców, właścicieli whippetów i samych psów nie miałam możliwości poznać osobiście.

Zapraszam wszystkich do współpracy przy tworzeniu tej strony a także do częstego jej odwiedzania, gdyż jest ona często aktualizowana. Bardzo chętnie zamieszczę zdjęcia Państwa psów, a także uzupełnię informacje dotyczące wyników ich wystaw, czy zawodów sportowych.

Jeżeli widzą Państwo na tej stronie jakieś błędy, będę wdzięczna za informacje.
Zapraszam do KONTAKTU.

Katarzyna Matusik

 

 Rozbudowuję dział REPRODUKTORY. Oprócz danych samego psa, chciałabym dodać również namiary kontaktowe do właściciela np. adres e-mail lub numer telefonu. Zainteresowanych proszę o KONTAKT.

 

 Zapraszam do nadsyłania informacji, które będą zamieszczane na bieżąco w działach:

PLANOWANE MIOTY
Copyright: Katarzyna Matusik